Положително настроеният човек живее по-дълго

Дълголетието е свързано с отношението ни към живота и личностната психика на отделния човек. Хората, които живеят дълго са тези, които са доволни от живота и виждат около себе си само хубави и положителни неща. Така твърди едно американско изследване.
Наблюденията показват, че хората които са доживели до 100 и повече години умират не защото са намалели жизнените им сили а от болест. Най-честите заболявания, които покосяват старите хора са атеросклерозата или с други думи казано влошено хранене на органите (масни отлагания по стените на кръвоносните съдове).
Нездравословният начин на живот и неправилното хранене са другият проблем, с който трябва да се преборим ако искаме да доживеем до дълбока старост.
Много е важно да се разбере стереотипът ни на живеене в зависимост от възрастта ни. Естественно, че той трябва да се променя.
С други думи казано във всеки един момент органите и системите ни трябва нормално да фукционират, за да може да се запази елестичността и здравината на мускулите ни. Мускули са не само за упражнения и физически натоварвания. Мускули има и във вътрешните органи. Много е важно да се грижим за правилния тонус на сърдечно-съдовата система и добрата фигура и подвижност на ставите.
С напредването на възрастта човек не можеда изпълнява различни интензивни физически натоварвания, както е бил на младини. Затова големите натоварвания се заменят с по малки , но за сметка на това по-продължителни. Упражненията трябва да се правят на чист въздъх с по-голяма концентрация на кислород. Приемете, че дълголетието може да се постигне само с борба, като се започне още в млада възраст. Поне така твърдят американските специалисти.
Нека обаче не оставаме с впечатление, че дълголетието трябва да ни е фикс идея. Някои ще ме оборят и ще кажат: „Не е важно колко живееш а как (като качество на живот)”. В заключение само може да допълним с една сентенция за живота.
„Най-дълго живеят тези, които откриват и високо ценят положителното около себе си.”
