Какво да правим на Коморските острови
heder



Какво да правим на Коморските острови

Какво да правим на Коморските острови

Какво да правим на Коморските острови ако случайно сме наблизо и имаме финансовата възможност за това.  Малко снимки от Коморските острови! Наричат ги с нежни имена - ароматните острови. Деликатната арабска душа ги зове "острови на луната", заради вулканичния им произход. Черни скали, бели пясъци и безброй нюанси на синьото. Лагуната на Майот е третата по големина в света ( след тази на Големия бариерен риф и в Нова Каледония).

Какво да правим на Коморските острови

Но пък държи здраво два други рекорда - най-дълбоката и единствената в света с двоен бариерен риф. Кораловият риф е дълъг цели 195 км. Непознати, непопулярни и далеч от масовия туристически поход, Коморските острови са девствени, недокоснати и автентични. С една дума - тропически чар извън утъпканите пътеки.

Прясна и изключително вкусна храна - такава, каквото може да даде топлият Индийски океан. Гъсти джунгли, пъстроцветна флора и стръмни, почти алпийски върхове. Много баобаби по плажовете и из вътрешността на островите. Опияняващи аромати на иланг-иланг и ванилия! Летящи лисици - прилепи, големи като свраки, които летят през деня! Любопитни, но и плахи лемури.Komorski ostrovi

Да, Мадагаскар не е единственото място, където може да се видят. Изящен и бляскав риф с най-голяма концентрация на морски костенурки по света. Много пъти се "засичахме " с плаващите добродушковци! Пословично мили и приветливи хора, ниво на престъпност - нула! . Както споменахме в началото на пътеписа, причината за съществуването на Коморските острови е активната вулканична дейност, която може да видите и в момента. Релефът на островите е планински, което естествено е причина населението да живее по крайбрежието.

Кои са най-интересните места за посещение на Коморските острови

Има един действащ вулкан с височина 2560 м – Каргала на остров Нхадзиджа. Тъй като топлите води на Индийския океан мият бреговете на Коморските острови, те са причина да има коралови рифове. Докато бяхме там, природата реши да поразбърка идилията и изпрати един сърдит ураган с името Кенет . Означава "щедър". Един ден и една нощ щедро лудя, щръкля, фуча, вилня ,свистя , своеволничи и безчинства , блъска вълни в черните скали и ни направи свидетели на грандиозно шоу!

Видяхме също едно от езерата във вулканичните кратери из островите. Искам също да уточня, че на Гранд Комор има практически един хотел за туристи. Има интересна атракция на големият остров вечеря на вулканичните скали. Всеки ден се сервират големи раци (лобстери), уловени преди няколко часа. Храната е винаги прясна, просто защото няма и туристи. Лови се толкова морски дарове, колкото е необходимо! Определено е необходима притурка към колекцията от преживявания и спомени на различно мислещи хора !



Собствено Търсене