Характерни жестове с два пръста

Насоченият показалец е един от най-дълбоко вкоренените жестове, заобикалящи много от типичните неврологични посредници за свързване на мозъка директно с пръста.
В зависимост от това как се прави, посочването може да е инструмент за изграждане на съгласие, или за разрушаване на съгласието.
Когато е отправен отдалеч към друг човек, жестът може да спечели интереса на другия и да насочи вниманието му към друг човек, място или предмет.
Бебетата започват да се учат да посочват, преди да са се научили да говорят. Посочването е съществена част от развитието на езика и отлично средство за учене.
Кога някой иска да демонстрира сила или авторитет.
Другият вид посочване е отправено директно към някого, (един универсално разбираем жест за проникване, който понякога изразява агресия.
Тъй като насоченият показалец е символ на оръжие, когато го насочите към някого, макар и невинно, може да изглежда като обвиняване или заплаха. Най-внушителният жест е посочването с един пръст, комбинирано с лек наклон на главата и ухилване или друго заплашително изражение на лицето.
Виждал съм го да използва „двуцевката“ достатъчно често, за да знам, че това е един отличен знак, който показва колко силен се чувства той в дадената материя. Ако човек вече е използвал „единичното“ посочване, а след това употреби „двуцевката“, това означава, че сте засегнали въпрос, който много живо го интересува. Ако спорите с някого, следете тези моменти на промяна, тъй като те могат да ви кажат много неща за нечия най-строго пазена тайна.
Не сочете с пръст към никого. Ако покажете на някого с пръст нещо или насочите погледа му в определена посока, то всичко е наред. Но ако посочите с пръст към някого, имайте предвид, че това може да бъде интерпретирано като сплашване и понякога като грубост.
Често това прави лошо впечатление на другите. И при всички положения оставете посочването с два пръста на професионалистите, освен ако не сте готови да си понесете последствията!
