Хиляди онлайн банкови сметки са изпразнени от

Троянският вирус все още е на свобода и може да удари отново, предупреждават експерти.Банката, която е засегната все още не се споменава. Кибер престъпниците са нахлули в сметките на хиляди клиенти на британската интернет банка и това е една от най-сложните атаки от този вид.Измамниците използват злонамерена компютърна програма, която влиза в домашните компютри и краде конфиденциалните пароли и информация за сметката на поне 3000 души.
Интернет експерти по сигурността M86, който са разкрили измамата и смятат, че най-малко 675,000 £ са незаконно прехвърлени от Великобритания през последния месец - и, че атаките все още продължават.Миналата нощ клиенти на онлайн банкирането бяха призовани да се уверят , че техният анти-вирусен софтуер е актуален - и да се провери за липсващи суми от сметките им.
Атаката е била проследена от "контрол и управление" на центъра в Източна Европа. Въпреки това гражданството на кибер-престъпниците не е известно.
Троянска ЗАЩИТА - СЪВЕТИ
1.Уверете се, че антивирусния софтуер е актуален.
2. Включвайте защитните стени, които да са настроени на най-високо ниво.
3.Никога не отваряйте електронната си поща от някого, когото не познавате.
4.Никога не щраквайте двукратно върху файл с разширение (.Exe) в електронната си поща. Това е "изпълнител" досие и може да прави каквото му харесва във вашата система.
5.Ако смятате, че вашата машина е вече заразена , се обърнете към банката незабавно. Ако банката мисли, че сте истинска жертва на електронна измама, ще ви възстанови сумата.
Троянските коне се крият в уеб сайтове, електронни съобщения или файлове за изтегляне. След като бъдат инсталирани на компютъра, те може да записват всичко записано от клавиатурата ви и така крадат конфиденциална информация и дори може да се контролират дистанционно компютъра ви. След като бъде инсталиран на един домашен компютър, програмата изчаква, докато потребителят посещава своите онлайн банкови сметки и след това тайно записва всичко за сметката подробности и парола . С помощта на информацията се прехвърлят между £ 1,000 и £ 5000 до други банкови сметки.
McAfee - антивирусен софтуер по сигурност, произведе софтуерен код, известен като зловреден софтуер (Malware), достигна нов връх през първите шест месеца на 2010 година .
Malware производството продължава и ще скочи до 10 милиона нови парчета от зловредния код, който вече е каталогизиран. Потребителите на Mac компютри Apple, се смятат за относително безопасни от атака на вируси, но те също могат да бъдат подложени на злонамерен софтуер атентати в бъдеще. По редица причини, злонамереният софтуер рядко е проблем за потребителите Mac.
