Раздразнителен ли си ? Страдаш ли от синдрома на 21-ви век?
heder


Раздразнителен ли си ? Страдаш ли от синдрома на 21-ви век?

Раздразнителен ли си ? Страдаш ли от синдрома на 21-ви век?

Винаги ли сте уморени? Често ядосани? Чувствате ли прималяване при изправяне, страдате ли от слабо желание за секс, трудно ли ви е да се концентрирате, пожелавате ли повечко сол от допустимото и имат ли проблеми с храносмилането? И колко често кашлица и простуда сте имали тази година?

Ако този списък на случаен принцип,от привидно несвързани заболявания почувствате близък, може би страдате от това, което експертите наричат стресово разстройство на 21-ви век, един страничен ефект от модерния начин на живот. Той се нарича Надбъбречна умора.

Този нов синдром е понятие за група от неспецифични симптоми, и те са станали толкова обичайни,че дори са признати от Световната здравна организация.

С този синдром се чувстваш сякаш свален от фотокопирна машина.

Нашият модерен начин на животни  ни кара да се чувстваме  изчерпани повече от всякога.

Повече жените, отколкото мъже се чувстават претоварени.Надбъбречната умора се дължи на надбъбречните жлези - жлези големи,колкото орех, които се намират точно над бъбреците. Надбъбречните жлези  са изложени на високи нива на хормона кортизол, традиционно по време на краткосрочни периоди на висок стрес.

Съвременния начин на живот е  безмилостно стресиращ  за надбъбречните жлези.Според един сайт, болните могат да не са с никакви явни признаци на физическо заболяване,  но да живеят с  мисълта ,че тази умора или "сиви" чувства са следствие от развитието на някоя неизлечима болест. Хората, страдащи от надбъбречната умора, често трябва да използват кафе и други стимуланти, за да са бодри сутринта и да се владят по време на деня. "

Както и кортизола, надбъбречните жлези отделят повече от 50 други хормони - в това число прогестерон, естроген и тестостерон .Когато сме деца, нашите нива на кортизола варират, тъй като съвремените  децата също се вълнуват и са нервни, но като станем големи, някои от нас живеят с трайно повишени нива.

Тези повишени нива изиграват лоша шега на телата ни ,оставят у много от нас чувството на неспокойство Особено това чувство се засилва около Коледа и Нова година, период, когато ние се борим по всякаъв начин със стреса-индуциращи ситуации, от които се притеснявате за предстоящите харчения около поредицата от празници в този период.

Броят на болните ескалира от рецесията ,от новия щам на грип,от  тревоги и безпокойства поради липсата на пари и работа .

 

Bookmark and Share

 



Собствено Търсене