Природни атракции на Алеутските острови

Природни забележителности на Алеутските острови са част от атракциите на Аляска. Счита се за даденост, че тези острови са северната граница на Тихя океан, състоят се от 14 големи острови с вулканичен характер и над 50 малки подредени в линия с дължина около 2000 километра. До 1867 година Алеутските острови са били част от територията на Русия, а след това на САЩ. Климатът е влажен океански с много мъгла.
Зимата е около 8 месеца. През лятото, което започва от края на април до началото на септември се отглеждат селскостопански култури. Дървета почти няма с изключение на няколко вида върба, бор и ела. Някои пътешественици намират голяма прилика на Алеутските острови с Фолклендските острови. Тук няма да видите хищни животни освен лисици, а колониите от морски птици са в изобилие.
Местното население според последните данни е около 2000 души. Занимяват се главно с риболов и отглеждане на говеда и карибу. Природни забележителности на Алеутските острови не са много известни, но са добре запазени, защото влиянието на човека е малко. Причина за това са неблагоприятните условия на живот и голямата отдалеченост от големите индустриални градове. Има няколко големи водопади като например Okmok Falls, които може да посетите през лятото, защото са замръзнали през по-голяма част от годината.
На всеки остров има поне един голям вулкан, като например Makushin Volcano, но екопътека до върха на вулкана няма. За туристите и природолюбителите може да дадем съвет, че най-добре може да видят Алеутските острови ако наемат самолет. По този начин ще спестят време и усилия да посетят по отделно всеки един от островите и вулканите. Ето кратък списък на най-интересните и красиви природни забележителности на Алеутските острови : Aniakchak Crater, влиза в Aniakchak National Park заедно с Surprise Lake. Arrigetch Peaks, гранитни планини, които се намират се в Arctic National Park. Clarence Rhode National Park, част от югозападна Аляска.
Това са най-големите влажни зони на Алеутските острови, дом на много патици и гъски, които се чифтосват тук. Shishaldin Volcano, намира се в източните Алеутските острови, най-високия вулкан на остров Unimak с височина 2857 метра. Simeonof National Wildlife Refuge, стотици острови разпръснати в Тихия океан, местообитание за много видове бозайници, птици и морски видри. Интересен факт е какво се е случило с местното население, което е било доста многобройно преди Алеутските острови да станат владение на САЩ? Най-вероятната причина за това са забраната за улов на риба и дивеч, защото повечето от островите влизат в резервати и национални паркове.
