Живот на бебето след аборта
heder



Живот на бебето след аборта

Живот на бебето след аборта

В болницата на градчето Росано, южната част на Италия беше направен аборт на майка заченала момченце в 22 седмица. На сутринта след операцията бе установено,че детето е все още живо, но при опита на лекарите да го спасят то умира на следващият ден, пише Daily Mail. В католически страни, такъв случай поставя голям въпрос относно легализацията  на абортите. В други страни това може да доведе до увеличаване на съмненията за  разумните ограничения върху абортите и неспособността на преждевременно родените  бебета да живеят.

Известно е, че в резултат на сканирането, насочено към идентифициране на генетични аномалии преди раждането,  много от жените, които са получили отрицателни резултати по време на проверката, раждат напълно здрави деца. Въпреки това, официалната медицина предпочита да се остави на бременните жени правото да вземат решение за аборта.Ето и един фрапиращ случай. Новородено дете след аборта умира и лекаря го оставя така както е с увитата около него пъпна връв. На следващата сутрин в болницата свещеника идва да чете опелото на починалото  момченце  и открива, че то се движи. Бебенцето веднага е било поставено в реанимация, но на следващия ден то почива. От гледна точка на законодателството на Италия, лекарите  допуснати  престъплението  са длъжни да се борят за живота на бебето,въпреки аборта.

Официалният предел на срока на бременноста, при който аборта е възможен е 24 седмици,а след това е разрешено само ако има заплаха за живота на бебето.Нека да припомним , че през 2005 г. в Манчестър, Великобритания, беше родено момченце, което оцелява при три опита за аборт. Сега то ходи на  училище.Междувременно руското министерство на здравеопазването планира да въведе нов стандарт в  регистрацията на преждевременното раждане, според който дете ще се счита за живо,  с тегло над 500 гр и е на повече от 22 седмици от бременността. Сега действащото законодателство гласи,че  ако теглото е не по-малко от един килограм и то е на не по малко на  29-тата  седмица от зачеването си.

Ако детето с тегло над 1 кг. почине през първата седмица от живота си , то  не се регистрира и не допринася за статистиката на детската смъртност. Поради това на много недоносени бебета не се осигуряват необходимите грижи, и те умират, въпреки че биха могли да оцелеят. Въвеждане на новият стандарт означава, че лекарите ще бъдат принудени да се борят за живота на децата.

Bookmark and Share

 



Собствено Търсене